Najczęstszą przyczyną awarii elektrycznychuszkodzenia instalacji elektrycznych oraz wszystkich sprzętów, które są do niej podłączone. Jak to często bywa problemy z prądem mogą być bardzo błahe, które rozwiązać może każdy ale mogą być też trudniejsze. Wtedy, nie dysponując wiedzą i narzędziami lepiej zaufać specjaliście od instalacji elektrycznych.

Zanim wybierzemy numer do specjalisty warto upewnić się, że brak prądu nie jest zaplanowany lub spowodowany większą awarią. Dla pewności zawsze można zadzwonić na numer 991.

Najczęstszą przyczyną awarii elektrycznych są zwarcia spowodowane wadliwym działaniem sprzętu podłączonego do instalacji elektrycznej. Najczęściej winowajcami są:

  • przedłużacze
  • płyty indukcyjne
  • zasilacze do laptopów
  • żelazka

Przy tego typu awarii najczęściej wybijane są bezpieczniki. Najprościej więc odłączyć winowajcę od prądu i włączyć bezpieczniki ponownie.

Uszkodzenia przewodów elektrycznych

Każdy kto choć raz wieszał na ścianie swojego domu obrazek lub przykręcał półkę doskonale wie, że jedną z najważniejszych rzeczy przed wierceniem w ścianie jest upewnienie się, że nie trafimy na przewód elektryczny. 

Niestety nie zawsze się to udaje. Przewody elektryczne, biegnące w ścianach często są przewiercane, miażdżone czy nawet delikatnie uszkadzane co w dłużej perspektywie oznacza pewną awarię. Wówczas bez specjalisty od przeglądów elektrycznych trudno będzie naprawić usterkę.

To nie jedyny powód, dla którego warto mieć w swoim telefonie numer do zaufanego elektryka. 

Instalacje elektryczne sprzed kilkudziesięciu lat

Wiekowe i nierzadko zaniedbane instalacje elektryczne, są kolejną częstą przyczyną awarii. To właśnie materiał jest przyczyna dla której szukamy pomocy u fachowca. Jeśli fachowiec zna się na projektach elektrycznych, posiada odpowiednie narzędzie i potrafi wykonać odpowiednie pomiary elektryczne, szybko znajdzie przyczynę problemu.

Pamiętaj. Jeśli nie posiadasz narzędzi ani wiedzy, lepiej zostaw naprawę awarii fachowcom. Błąd może kosztować znacznie drożej niż usługa.

Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o tym jak działa prąd poczytaj nasz wpis na blogu: https://anper.pl/blog/prad-czy-musze-sie-znac-na-instalacjach-elektrycznych-aby-wiedziec-jak-dziala/

Call Now ButtonZadzwoń teraz 666 688 348